WSPIERAMY

EKO
NGO

WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB BIZNESU

Był lepiej wspierać inwestorów

KOPERNIK.TV
Bank Gospodarstwa Krajowego i Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna już od czterech lat współpracują, by lepiej pomagać inwestorom. Teraz podpisały nową umowę o wspólnym działaniu.

Bank Gospodarstwa Krajowego i Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny łączą siły, by pomagać przedsiębiorcom w realizacji ich pomysłów. „Przeprowadzamy różnego rodzaju szkolenia uczestników Strefy, zwłaszcza teraz, kiedy jest okres koronawirusa i jest duża potrzeba informowania o wsparciu w ramach Tarczy Antykryzysowej, a Bank Gospodarstwa Krajowego przygotował duży pakiet pomocy dla przedsiębiorców” - mówi Anna Bułło, dyrektor regionu warmińsko-mazurskiego BGK.

Podpisana umowa to przedłużenie trwającej od 2016 roku współpracy między Bankiem a Specjalną Strefą Ekonomiczną. „My poprzez kontakt z Bankiem przedstawiamy ofertę naszym inwestorom, oni mają dostęp do wszelkiego rodzaju programów sektorowych, które oferuje Bank Gospodarstwa Krajowego, poprzez udział też w konferencjach, spotkaniach, szkoleniach, które organizujemy, gdzie Bank Gospodarstwa Krajowego jest zapraszany i przedstawia ofertę dla naszych inwestorów” - mówi prezes Strefy Zbigniew Targowski.

Uzyskanie pomocy od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to prosta, i – co najważniejsze – szybka droga. Wypełnienie wszystkich formalności trwa około miesiąca. „Największą zaletą przystąpienia do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest zwolnienie z podatku dochodowego, wynosi ono nawet do 70 procent, natomiast przystąpienie jest bardzo proste. Zachęcamy każdego przedsiębiorcę, który ma w planie inwestycje, do tego, żeby się z nami skontaktował jeszcze przed inwestycją, tak żebyśmy przedsiębiorcę niemal za rękę poprowadzili do podpisania decyzji o wsparciu” - podkreśla Marcin Czyża, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wystarczy skontaktować się z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, złożyć list intencyjny, a następnie przygotować specjalny wniosek.

W ubiegłym roku wydano 21 decyzji o wsparciu.